در این مقاله می‌خواهیم توضیحاتی در مورد موضوع تعرفه پشتیبانی شبکه و نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه ارائه دهیم .  و با نشان دادن یک نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه، به تشریح خدمات شرکت رایمند ارتباطات نقش جهان در اصفهان بپردازیم.

تعرفه پشتیبانی شبکه و نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

 پشتیبانی و نگهداری از شبکه‌های کامپیوتری

شبکه‌های کامپیوتری برای هر سازمان و هر اداره به عنوان یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های آن در نظر گرفته می‌شود. از این رو پشتیبانی و نگهداری از آن هم باید به صورت مستمر و مداوم توسط کارشناسان یا تیم پشتیبانی انجام بشود. شرکت‌های مختلف با انجام دادن کارهایی که مربوط به پشتیبانی و نگهداری از شبکه‌های کامپیوتری است، به کمک سازمان‌ها و ادارات می‌روند تا بتوانند از این مجموعه مهم در سازمان آن‌ها نگهداری کنند.  و در صورت بروز هر گونه مشکل ، به کمک آن‌ها بیایند و مشکل مربوطه را برطرف کنند.

بدون شک حفظ و نگهداری از شبکه‌های کامپیوتری به علت استفاده مداوم و مکرر کارمندان و سازمان‌ها از شبکه‌های کامپیوتری اجتناب‌ناپذیر است. ما در این مقاله  و در ادامه  سری مقالات مربوط به پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری و خدمات شبکه و راهکارهای آن، در مورد تعرفه و نمونه قرارداد پشتیبانی که توسط شرکت رایمند ارتباطات ارائه می‌شود، بحث می‌کنیم.

همان طور که در مقاله  پشتیبانی شبکه چیست؟ نیز توضیح دادیم  ، پشتیبانی و نگهداری از شبکه‌های کامپیوتری را می‌توان مجموعه‌ای از همه فعالیت ها و اقداماتی در نظر گرفت که باعث رفع مشکلات حفظ و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری می‌شود .  با این کار از بروز هزینه های بسیار زیاد برای این شرکت‌ها، در آینده جلوگیری می‌شود.

این مسئله به حدی مهم است که همه شرکت‌ها و سازمان‌های  بزرگ و حتی کوچک، سعی می‌کنند برای پشتیبانی از شبکه کامپیوتری خود حداقل یک نفر، یا  متناسب با ابعاد شبکه و سرورهای خود،  یک تیم را به خدمت بگیرند. چرا که هزینه‌ای که برای این تیم یا این فرد داده می‌شود، به مراتب خیلی کمتر از خسارات جبران‌ناپذیری است که در صورت بروز مشکلات به کل مجموعه و ساختار شبکه وارد می‌شود.

تعرفه پشتیبانی شبکه و نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

امنیت شبکه کامپیوتری

مثلاً یکی از اصلی‌ترین نکات در هنگام مستقر کردن و استفاده از شبکه‌های کامپیوتری و تجهیزات آن، امنیت شبکه‌های کامپیوتری است. این امنیت باید همواره و بدون هیچ‌گونه خللی تامین بشود. فرض کنید یک شبکه کامپیوتری بدون امنیت به فعالیت خود ادامه دهد. بدون شک افراد سودجو،  با ورود و نفوذ به این شبکه، ضررها و خسارت‌های بسیار زیادی را به شبکه وارد می کند. به همین دلیل است که مدیران و صاحبان کسب‌وکارها و شبکه‌های کامپیوتری برای تجهیزات شبکه خود علاوه بر استخدام یک فرد یا یک تیم پشتیبان از مهندسین و متخصصین استفاده می‌کنند.   تا با نصب نرم‌افزارها و پشتیبانی بسیار دقیق آن‌ها و حتی نصب دوربین‌های مداربسته، استقرار  سرورهای بک آپ گیری و …،  این امنیت را بیش از پیش تامین کنند.

خدمات رایمند ارتباطات

یک شبکه کامپیوتری همیشه نیاز به توسعه، پشتیبانی و نگهداری دارد. شما متناسب با کسب‌وکار خود، نیازمند سرویس هایی مانند مجازی سازی در شبکه خود هستید. شما نیازمند این هستید که از  روترهای مناسب مانند روترهای میکروتیک استفاده کنید.   دوربین‌های مداربسته را در  نقاط مختلفی از شبکه مستقر کنید. این کارها  و کارهای مشابه بر عهده فرد یا تیم پشتیبان شبکه است.
ما در رایمند ارتباطات متعهد هستیم که مجموعه کارهایی که بر عهده تیم پشتیبانی شبکه است را، به طور کاملاً حرفه‌ای و باتجربه  10 ساله خود، ارائه دهیم.

مجموعه کارهایی که رایمند ارتباطات ارائه می‌دهد شامل خدمات زیر است:

*نگهداری از شبکه و برقراری امنیت
*حفاظت از تجهیزات شبکه
*ارتقاء زیرساخت‌ شبکه
*نصب و راه‌اندازی نرم‌افزارها و سخت‌افزارها
*رفع ایرادات ویندوز و نرم‌افزارهای ویندوز
*طراحی و نصب و نگهداری از ارتباطات، سرورها، فایل شیرینگ و همه منابع اطلاعاتی موجود در شبکه
*و از همه مهم‌تر آینده‌نگری و رفع نیازهای است که ممکن است برای شبکه در آینده به وجود بیاید.

تعرفه پشتیبانی شبکه و نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

شرکت رایمند ارتباطات نقش جهان با استفاده از یک تیم بسیار مجرب و با 10 سال سابقه فعالیت در این زمینه می‌تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای پشتیبانی و نگهداری از شبکه کامپیوتری سازمان و اداره شما در نظر گرفته شود. در این بخش به انواع قیمت‌ها و تعرفه‌های رایمند ارتباطات می‌پردازیم.

در جدول زیر نمونه ای از تعرفه خدمات پشتیبانی رایمند ارتباطات قابل مشاهده است :

ردیفخدماتتعرفه (تومان)
1مجازی سازیاز 350000 الی 700000
2راه اندازی ویپاز 850000الی 2500000
3کانفیگ روتر میکروتیکاز20000الی 1500000
4راه اندازی شبکه های کامپیوتریاز 150000الی 100000000
5کابل کشی شبکه (متری)از 2500 الی 12000
6داکت کشیاز 2500
7کابل کشی دوربین مدار بستهاز 2500 الی 7500
8نصب ترانکینک غیر فلزی12000
9نصب دوربین مدار بسته60000 الی 250000

 

 

 

در نظر داشته باشید قیمت قرارداد پشتیبانی شبکه بستگی به یکسری موارد دارد که برخی از آنها را در اینجا می نویسیم :

  • تعداد کامپیوترها ، سرورها و کاربران استفاده کننده از آنها
  • تعداد و نوع سرویس های فعال در سازمان مانند : اکتیو دایرکتوری ، اکانتینگ شبکه و اینترنت و…
  • تعداد دوربین های مداربسته و محل نصب آنها
  • تعداد لینک های وایرلس درون یا بیرون سازمان
  • تعداد نرم افزارهای تحت شبکه مانند حسابداری ، CRM ، انواع اتوماسیون اداری و…
  • تعداد و مدل تجهیزات شبکه نصب شده مانند انواع روتر و سوئیچ سیسکو ، فایروال و… بدیهی است هرچقدر تجهیزات شبکه و مخابراتی که در یک شرکت بکار رفته شده باشد حرفه ای و مدل بالا باشد تنظیمات آن نیازمند کارشناس خبره شبکه بوده و هزینه ی بیشتری لازم است.
  • انواع مرکز تلفن سانترال ، سرور تلفن ویپ و تعداد کاربران آنها
  • و مواردی که بعد از بازدید از تجهیزات و سرویس های شما در جلسه معارفه فنی لیست و مشخص خواهد شد
  •  

برای دانلود نمونه قراردادهای پشتیبانی برروی لینک های زیر کلیک کنید

 

دانلود نمونه قرارداد شبکه های کامپیوتری

 

دانلود نرخ تعرفه پشتیبانی شبکه و دوربین مداربسته

 

دانلود نمونه قرارداد فروش ، نصب و راه اندازی شبکه و دوربین مداربسته