آیا مشکل انتقال خط تلفن دارید؟  آیا سرویس ویپ voip دارید و قصد این را دارید که از آن در مکان دیگری بهره‌برداری کنید؟
یا اینکه به علت بیماری کرونا، کارمندان خود را به دورکاری فرستاده‌اید و لازم است که آنها تلفن‌های شرکت را در منازل خود پاسخ دهند؟  چرا بهترین راه‌حل ، راه اندازی ویپ voip در مودم هوآوی ooredoo است؟

کانفیگ ویپ voip روی مودم سیمکارتی

در اینجا ما نحوه کانفیگ ویپ voip را روی مودم سیمکارتی به شما آموزش می‌دهیم. به عبارت دیگر با مشاهده این آموزش و انجام دادن مراحل آن، نحوه کانفیگ کانکشن های  SIP بر روی مودم سیمکارتی هوآوی را به طور کامل آموزش خواهید دید.

با استفاده از این کار می توانید شعبات مختلف خود را به یکدیگر متصل کنید. این کار قابلیت اتصال به سرور ویپ voip الستیکس ، سرورو ویپ voip ایزابل  و سرور ویپ IPPbx را دارد.

 

سرویس ویپ VOIP

از آنجاییکه دورکاری در حال حاضر و به علت شیوع کرونا (سال 1399) در در اولویت بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک قرار گرفته است، مدیران کسب و کارها به دنبال استفاده از فناوری‌هایی هستند که  بتوانند عدم حضور فیزیک کارمندان خود را جبران کنند.
یکی از روش‌های بسیار مطلوب آن است که کارمندان در محل زندگی خود باشند و بتوانند تلفن‌های شرکت را پاسخگو باشند.

 

متداولترین کاربرد ویپ VoIP، برای موارد شخصی و استفاده در منازل، و در کل سرویس‌های تلفنی مبتنی بر اینترنت است که با محوریت یک سوئیچ تلفن انجام می‌شود ,  کاربران  فقط باید دارای یک شماره تلفن یا یک سرور تلفن ویپ باشند .

اگر شما تصمیم به پیاده‌سازی سیستم VoIP در سازمان خود دارید:

در ابتدا تعیین کنید که کدام یک از تجهیزات تلفنی فعلی‌تان را می خواهید حفظ کنید. سپس شما باید مطمئن  شوید که تمامی دستگاه‌های مورد استفاده شما مانند فکس، سرور اتوماسیون یا CRM ، سیستم‌های امنیتی ، نرم افزارهای حسابداری و …، می‌توانند به صورت یکپارچه، به سیستم تلفن VoIP شما متصل شوند.

 تلفن SIP اکانت چیست ؟

به زبان ساده سرویس های تلفن مبتنی بر شبکه های همگرا یا NGN که بر پایه ی IP یا همان پروتکل شبکه قابل ارائه است را تلفن ثابت SIP می گویند.

این سرویس ها بدون نیاز به سیم کشی تلفن از مخابرات (یا نزدیک ترین کافو یا ONU ) تا محل مشترک قابل تحویل هستند. شرکت های مخابرات ، شاتل ، آسیاتک ، رسپینا ، پیشگامان و .. در کمترین زمان امکان واگذاری این خطوط را دارد.

خاطرنشان می شوم این خطوط بصورت 4رقمی یا 5 رقمی هم توسط شرکت مخابرات ارائه می شود که می توانید در ویدیو آموزش خطوط 5 رقمی بطور کامل باهاش آشنا بشوید.

مودم سیمکارتی هوآوی WBB ROUTER 30 OOREDOO  

امروزه اغلب اتصال‌ها به اینترنت، از طریق مودم‌های سیمکارتی و به صورت وایرلس اتفاق می‌افتد. برای آشنایی بیشتر با سرویس اینترنت وایرلس و خرید آن هم می ‌توانید مقاله به صفحه راه اندازی اینترنت وایرلس مراجعه کنید.
مودم سیمکارتی huawei WBB router 30 سری ooredoo ، گزینه‌ای مناسب برای انتقال تصویر دوربین‌های مداربسته و ویپ (VOIP) است.
برای  استفاده از VOIP، شما بایستی سرویس اینترنت باکیفیت، از انواع مانند سرویس های اینترنت را در اختیار داشته باشید. بسته به نوع سرویسی که در آن مشترک شده‌اید، ممکن است نیاز به یک کامپیوتر، مودم، یک تلفن ویژه VOIP یا یک مبدل برای تلفن خود داشته باشید.

 

مودم سیمکارتی هوآوی مدل HUAWEI OOREDOO

در این آموزش ما روشی را معرفی کردیم که تنها با استفاده از یک مودم سیمکارتی هوآوی سری ooredoo به راحتی می‌توانید راه اندازی VOIP | ویپ در مودم هوآوی را انجام داد.
اگر در هنگام  تنظیمات برای راه اندازی ویپ در مودم هوآوی ، نیازمند مشاوره و یا راهنمایی هستید، می توانید سوالات خود را در پایین همین پست و در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید. کارشناسان  رایمند ارتباطات  در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.