استخدام شرکت رایمند ارتباطات
استخدام شرکت رایمند ارتباطات
آوریل 11, 2017
آموزش تصویری عملکرد یو پی اس آنلاین
آموزش تصویری عملکرد یو پی اس آنلاین
آگوست 6, 2017

راهنمای خرید یو پی اس (ups)

راهنمای خرید یو پی اس

مقدمه :

در این مقاله سعی داریم بطور کامل راهنمای خرید یو پی اس را برای شما شرح دهیم.برای سهولت در محاسبه توان مصرفی و انتخاب صحیح باتری ،نرم افزار محاسبه توان باتری و یو پی اس تهیه و ارائه شده است که بطور حرفه ای و دقیق یو پی اس و باتری مورد نظر شما را محاسبه و پیشنهاد می دهد که در پایان مقاله به همراه فرمول محاسبه آن در اختیار شما قرار داده می شود.

برای خرید یو پی اس (ups) یا منبع تغذیه بی وقفه بررسی موارد ذیل با توجه به موارد مصرفی ضروری می باشد.

برخی ویژگی ها در تمامی انواع دستگاه های برق اضطراری یا یو پی اس مشترک است که بعنوان مثال می توان به باتری یو پی اس اشاره کرد که جهت تبدیل انرژی ذخیره شده در طول اتصال برق شهری، به جریان متناوب AC می باشد که در نتیجه تمامی یو پی اس ها شامل شارژر باتری و مدار اینورتر نیز می باشند.

در صورتیکه سایر پارامترهای انتخابی جهت خرید یو پی اس بستگی به کاربرد یو پی اس دارد که به توضیح مختصر برخی از اصطلاحات و اجزای تشکیل دهنده یو پی اس می پردازیم.

پارامترهای مهم در انتخاب یو پی اس:

  •  (Total Harmonic Didtortion  (THD

یکی از عوامل ایجاد هارمونیک ها به کارگیری بارهای غیر خطی هستند که باعث ایجاد سیگنال های غیر سینوسی جریان و ولتاژ در شبکه قدرت شده که خود موجب پیدایش اعوجاج( THD ) در موج اصلی و ولتاژ می گردد.

بارهایی که از منابع تغذیه سوئیچینگ استفاده می کنند یا مکان هایی که دارای ژنراتور می باشند باید از یو پی اس هایی با THD پایین حدود 10% برای حذف و کاهش هارمونیک استفاده کنند.

زیرا این بارها باعث ایجاد هارمونیک در شبکه و در نتیجه داغ شدن سیستم برق می شوند.

ups-3kva 3000 ONLINE

  • مدت زمان سوئیچ یو پی اس یا Power Factor :

به مدت زمان تغییر وضعیت از حالت اتصال برق شهر به باتری و یا بالعکس گفته می شود.

هرچه زمان سوئیچ یا power factor یک یو پی اس پایین تر باشد ممکن است کامپیوتر در لحظه سوئیچ خاموش شود.

یو پی اس ها به دو دسته ی لاین اینتراکتیو (آفلاین) و آنلاین تقسیم میشوند.

یو پی اس های آنلاین(Online UPS) همانند یو پی اس تکام، یو پی اس های آلجا یا یو پی اس فاراتل به دلیل دارا بودن زمان سوئیچ بسیار بالا و نزدیک به یک گزینه های مناسبی می باشند.

شرکت رایمند بعنوان نمایندگی یو پی اس در اصفهان آماده ارائه خدمات مشاوره خرید و فروش انواع یو پی اس در اصفهان و شهرستانها می باشد.


موبایل اصفهان : 09137891009


موبایل تهران :09129341003دفتر اصفهان : 31112-031


دفتر تهران :2273594-021


  • ابعاد و انواع یو پی اس به لحاظ شکل :

یکی از مهمترین موارد در خرید یو پی اس بررسی دقیق مشخصات فنی یو پی اس و مدل یو پی اس است.یو پی اس ها در بازار در توان های یکسان با ابعاد و اشکال مختلفی عرضه می شوند.

ابعاد یو پی اس ، حجم و اندازه دستگاه با توجه به مکان و نوع کاربرد یو پی اس متفاوت می باشد.

این ابعاد معمولا شامل پهنا(W) ، عمق(D) و ارتفاع (H)  می باشند که به اینچ یا میلیمتر داده می شوند.(یک اینچ معادل 25/4 میلیمتر است)

یو پی اس ها بر خلاف دیگر وسایل و تجهیزات در اشکال از پیش تعیین شده و استاندارد ساخته نمی شوند و بسته به تعداد باتری آن ظرفیت و در نتیجه اندازه آن بزرگتر خواهد شد.

به هرحال یو پی اس از لحاظ شکل به دو دسته ایستاده یا Tower و رکمونت (سوار شده در قفسه رک) تقسیم می شوند.

   یو پی اس منفرد یا Tower : درون قابی طراحی شده است جهت قرار گرفتن روی زمین و کنار وسیله ای که آن را تحت پوشش قرار می دهد.

  یو پی اس رکمونت : درون قفسه های تعبیه شده برای کامپیوترها و سخت افزارهای شبکه ای بنام رک | rack قرار میگیرند.

مهمترین مزیت آن کاهش فضای اشغال شده کاربر می باشد زیرا تجهیزات و قطعات آن بصورت عمودی تا ارتفاع زیاد روی هم قرار میگیرند.

 

راهنمای خرید یو پی اس

محاسبه توان یو پی اس | UPS  :

تعریف توان نامی یو پی اس :

منظور از توان اسمی یا نامی یو پی اس | UPS یعنی همان مقدار توان قید شده در کاتالوگ یا مشخصات فنی یا درج شده در کارتن دستگاه که برحسب کیلو ولت آمپر یا KVA نوشته میشود.

توان واقعی یو پی اس | UPS :

منظور از توان واقعی یو پی اس یعنی همان حداکثر مقدار توانی است که یک یو پی اس بصورت واقعی ( در حالت استفاده ) آماده ارئه به مصرف کنندگان خود میباشد.

 

فرمول محاسبه توان یو پی اس و باتری :

 

power factor × توان نامی یا اسمی یو پی اس = توان واقعی یو پی اس (ولت آمپر)KVA

مثال : 0.9 × 3000 = 2700 (ولت آمپر) KVA

لطفا برای محاسبه توان یو پی اس ، باتری و استابلایزر اینجا کلیک کنید

محمدرضا سیاوش
محمدرضا سیاوش
در تعطیلات تابستان مدرسه سال 1381 در یک شرکت کامپیوتری بعنوان کارآموز مشغول به کار شدم و از آنجا علاقه من به این حوزه شکل گرفت. در بهار 1394 شرکت رایمند را رسما افتتاح کردم...

پاسخی بگذارید

قابل توجه مشتریان عزیز شرکت رایمند ارتباطات
به اطلاع میرساند به علت اختلال در خطوط تلفن مخابرات تا اطلاع ثانوی برای ارتباط با واحد فروش در بخش چت سایت (واقع در پایین سمت چپ ) ویا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید. 03132365672 - 09137891009 و 09129341003
به اطلاع میرساند به علت اختلال در خطوط تلفن مخابرات تا اطلاع ثانوی برای ارتباط با واحد فروش در بخش چت سایت (واقع در پایین سمت چپ ) ویا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید. 03132365672 - 09137891009 و 09129341003
قابل توجه مشتریان عزیز شرکت رایمند ارتباطات