درباره ویپ

تلفن تحت شبکه voip ( برگرفته از Voice over internet protocol ) به معنای (انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا) که با نام IP تلفنی نیز از آن یاد می شود، روشی برای گرفتن سیگنال های صوتی آنالوگ است. مانند روشی که هنگام صحبت کردن با تلفن می شنوید و تبدیل آنها به داده های دیجیتالی که می توانند از طریق اینترنت منتقل شوند.

ویپ

  • قابلیت ایجاد کنفرانس صوتی

  • کاهش هزینه های تلفن

  • قابلیت افزایش داخلی

  • امکان انتقال شماره تلفن داخلی

سانترال

  • قابلیت ایجاد کنفرانس صوتی

  • کاهش هزینه های تلفن

  • قابلیت افزایش داخلی

  • امکان انتقال شماره تلفن داخلی

آشنایی با VOIP

با ظهور تکنولوژی ویپ قابلیت های زیادی به سیستم های تلفنی اضافه شد. این قابلیت ها به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

برخی از امکانات VOIP

No-geographical-restrictions

عدم محدودیت جغرافیایی

تمامی دفاتر و مراکز یک شرکت در هر جای دنیا قابلیت اتصال بهم را دارند. همگی بصورت یک داخلی در سیستم تعریف شده و به راحتی بصورت رایگان باهم در تماس خواهند بود.
Free-communication

ارتباط رایگان

با توجه به اتصال تمامی مراکز بدون محدودیت جغرافیایی، ارتباط بین شعب بی نیاز از سیستم های مخابراتی انجام می گیرد ولذا مکالمات بین دفاتر رایگان صورت می گیرد.

Recording-external-conversations

ضبط مکالمات خارجی

تمامی مکالمات اعم از داخلی وخارجی بصورت منظم ذخیره شده و هر لحظه امکان استفاده از آنها وجود دارد.
No-need-for-telephone-wiring

عدم نیاز به سیم کشی تلفن

با توجه به این که این سیستم بر روی سیستم شبکه انجام می گیرد، نیازی به سیم کشی جداگانه برای تلفن وجود ندارد و در نتیجه هزینه کمتری را در بردارد.

Use-of-soft-phones

استفاده از تلفن های نرم افزاری

شما می توانید به راحتی بدون نیاز به خرید گوشی تلفن ویا برای راحتی کار با صفحه کلید و هدفون از تلفن نرم افزاری قابل نصب بر روی تمامی کامپیوترها استفاده نمایید.
Easy-expansion

گسترش آسان

اضافه نمودن خطوط داخلی وشهری به سادگی میسر است. همانند سانترال های آنالوگ قدیمی نیاز به تعویض دستگاه و سیم کشی جداگانه وجود ندارد.

Multi-layered-answering-machine

منشی تلفنی چند لایه

با استفاده از ویپ شما می توانید منشی تلفنی را برای سطوح مختلف تعریف کنید و تمامی مراکز گسترده خود را تحت پوشش این سیستم در آورید.
List-of-conversations

لیست مکالمات

تمامی مکالمات با زمان وتاریخ و مدت مکالمه در سیستم فهرست می شود و شما بدون نیاز به رفتن مخابرات لیست تمامی ارتباطات را خواهید داشت.

Number-maintenance-and-simple-management

حفظ شماره و مدیریت ساده

با جابه جایی در هر مجموعه می توانید داخلی خود را منتقل کنید و نیاز به تعاریف پیچیده و تغییر شماره نیست. هم چنین تمامی امکانات و تعاریف براحتی در دسترس کاربر قرار دهید.
Possibility-of-mobile-connection

امکان اتصال موبایل و شماره گیری با نام اشخاص

با نصب نرم افزاری بر روی گوشی های موبایل به راحتی می توان موبایل خود را به عنوان یک داخلی برای مرکز تعریف کرده و تماس برقرار کنید.

نصب و راه اندازی ویپ

برای نصب و راه اندازی یک سیستم تلفن ویپ به اتصال اینترنت با پهنای باند قوی، روتر اترنت سیمی، تلفن های IP،نرم افزار سرور PBX و مرکزی به عنوان ارائه دهنده خدمات ویپ نیاز دارید.


 
 

ویژگی های اصلی VOIP


Caller ID

شناسه تماس گیرنده اطلاعات مربوط به شخصی که تماس می گیرد را به مامی دهد. هم چنین این قابلیت را برای شما فراهم میکند تا تصمیم بگیرید که آیا تماس برقرار کنید ، آنها را رد کنید یا آنها را به تلفن دیگری یا سرویس دیگری مانند پست صوتی ارسال کنید.

Call Forwarding

برای انتقال تماس از یک تلفن یا شماره به تلفن یا شماره دیگر استفاده می شود. همچنین می توانید تماس را به سرویس دیگری مانند پیام صوتی منتقل کنید.هم چنین به کاربر این امکان را میدهد که در صورت اشغال بودن خط اصلی، خاموش بودن یا عدم برقراری تماس و.. تماس های ورودی را به هر شماره دیگری انتقال دهد.

411 Directory

از طریق شماره گیری 411 تلفن شما به شما این امکان را می دهد تا مخاطبین و شماره تلفن آن ها را در سراسر کشور جستجو کنید. ویک فهرست تلفن از طریق سرویس تلفنتان بدست آورید. این فهرست میتواند براساس نام افراد و یا حتی نوع کسب و کار افراد تهیه شود.

Local Number Portability

هنگام ثبت نام برای یک سرویس جدید VoIP ، بسیاری از افراد مایل به استفاده از شماره موجود خود هستند تا از طریق آن افراد زیادی بتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند. آنها می توانند این شماره را به سرویس VoIP خود منتقل کرده و از آن استفاده کنند.


Call Blocking

مسدود کردن تماس با شناسه تماس گیرنده همراه است ، و تماس های گیرنده های ناخواسته را مسدود می کند. شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک از تماسها برای مسدود کردن است و کدام یک از آنها نیست. امروزه برنامه های هوشمندی برای مسدود کردن تماس در تلفن های هوشمند نیز وجود دارد.

Voicemail

وقتی به هر دلیلی نمی توانید تماس بگیرید ، پیام صوتی باعث می شود کاربر در غیاب شما چیزی بگوید که بعداً می توانید به آن گوش دهید. نسخه پیشرفته ترآن پیام صوتی تصویری است که پیام را به کلماتی که می توانید بخوانید رونویسی می کنید و می تواند برای شما ایمیل ارسال شود.

3-Way Calling

تماس 3 جانبه درواقع به کنفراس هایی که شامل سه تماس همزمان میباشد ، می گویند. شما با استفاده از VoIP ، می توانید با سه نفر در تماس باشید ویا حتی بیشتر. اگر دقایقی نامحدود برنامه ای ندارید ، تا زمان پایان یک تماس ، زمان پخش و سایر هزینه ها برای هر 3 تماس اعمال خواهد شد.

IPFax

با استفاده از شبکه های IP و رسانه های دیجیتال به شما این امکان را می دهد فکسی بصورت رایگان و با ویژگی های پیشرفته ارسال و دریافت کنید. در هر فکس ایمیل فقط یک سند قابل پیوست است. به دلایل امنیتی ، آدرس فرستنده پست الکترونیکی باید از حوزه شرکت باشد. ارسال نمابر از آدرس ایمیل خصوصی امکان پذیر نیست.

خدمات و پشتیبانی ویپ

پس از نصب و راه اندازی سیستم های تلفن ویپ ، نیازمند رسیدگی، بروز رسانی و پشتیبانی تلفن های ویپ هستید. شما میتوانید از نیروهای متخصص ما در خصوص راه اندازی، پشتیبانی، رفع ایراد سیستم های تلفنی ویپ خود کمک بگیرید.


 
 

ویدئوهای آموزشی

پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ
اطلاع رسانی اگر :
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمامی نظرات
0
نظرات شما برای ما مهم است ، درج دیدگاهx
()
x
قابل توجه مشتریان عزیز شرکت رایمند ارتباطات
به اطلاع میرساند به علت اختلال در خطوط تلفن مخابرات تا اطلاع ثانوی برای ارتباط با واحد فروش در بخش چت سایت (واقع در پایین سمت چپ ) ویا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید. 03132365672 - 09137891009 و 09129341003
به اطلاع میرساند به علت اختلال در خطوط تلفن مخابرات تا اطلاع ثانوی برای ارتباط با واحد فروش در بخش چت سایت (واقع در پایین سمت چپ ) ویا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید. 03132365672 - 09137891009 و 09129341003
قابل توجه مشتریان عزیز شرکت رایمند ارتباطات