شرکت رایمند ارتباطات نقش جهان

خدمات شبکه

امروزه اغلب کسب و کارها به سمت استفاده از فناوری ها، سایت ها، سامانه‌ها و تجهیزات مدرنی رفته اند که بتواند به خوبی محصولات و خدمات خود را به مشتریان ارائه دهند. از این رو شبکه های کامپیوتری به عنوان یکی از الزامات فنی در کسب و کارها مطرح شده است. اگر کسب و کاری بدون استفاده از شبکه های بخواهد وارد دنیای امروز کسب و کارهای کامپیوتری شود ( مخصوصاً بعد از پاندمی کرونا) محکوم به شکست است. به همین دلیل شاهد استفاده گسترده سازمان ها، نهادها، ادارات و کسب و کارهایی بر بستر شبکه  کامپیوتری هستیم.

شبکه های کامپیوتری

خدمات شبکه‌های کامپیوتری

خدمات شبکه کامپیوتری به همه ابزارها و راهکارهایی گفته می شود که برای بهبود و ارتقاء کیفیت شبکه های کامپیوتری به منظور ارائه محصولات و خدمات به مشتریان و کاربران استفاده می شود.

 از جمله خدمات شبکه کامپیوتری :

رایمند ارتباطات نقش جهان که از سال 1394 تمرکز خود را بر خدمات فناوری اطلاعات و شبکه های کامپیوتری قرار داده، توانسته است در این سال‌ها با ارتقاء خدمات و پشتیبانی های شبکه و راه اندازی سیستم های مختلف این سرویس را در سطح استان و کشور به خوبی به مشتریان عرضه کند.

شرکت رایمند سعی دارد تمام مشکلاتی که در حوزه یک شبکه به وجود می‌آید را با استفاده از کادری مجرب به عنوان شرکت پشتیبانی شبکه برطرف سازد. از این رو تامین امنیت شبکه، راهکار هایی برای جلوگیری از هک و نفوذ به شبکه، گزارشات مدیریتی، پایش پهنای باند مصرفی در شبکه و همچنین ارتقاء سیستم ها و سرورها و بکاپ گیری از اطلاعات، در حیطه فعالیت های خدمات و سرویس های شبکه شرکت ما است.

یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که در حوزه خدمات و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری باید به کسب و کارها داده شود، امنیت شبکه است. امروز شاهد این هستیم که امنیت نرم افزاری شبکه و امنیت فیزیکی شبکه، تحت تاثیر حملات سایبری واقع می شود. از این رو بهتر است که در کنار پشتیبانی ها و نگهداری ها از شبکه امنیت شبکه توسط مدیران کسب و کار جدی گرفته شود.

ما در رایمند با ارائه راهکارهای امنیتی و استفاده کردن از جدیدترین و بروزترین فایروال ها، تمام دانش و تلاش خود را بکار گرفته تا امنیت شبکه های کامپیوتری مشتریان خود را به بهترین شکل ممکن و در بالاترین سطح تامین کنیم.

می توان خدمات و پشتیبانی از شبکه را به سه قسمت تقسیم بندی کرد:

راه اندازی زیر ساخت شبکه

نصب تجهیزات (سرورها و کامپیوتر ها)

پشتیبانی شبکه

خدمات و پشتیبانی شبکه را می‌توان از لحاظ دیگری نیز تقسیم بندی کرد :

خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو یا نرم‌افزاری عمدتاً خدمات مربوط به مجازی سازی، سیستم مدیریت کاربران و کانفیگ روتر و سوئیچ ها است. همچنین راه اندازی سرورهای مبتنی بر ویندوز و لینوکس و فایلهای سرور، ایمیل‌های داخلی و نرم‌افزارهای در حوزه کنترل پهنای باند اینترنت و شبکه جزو خدمات اکتیو شبکه محسوب می شود. نصب و راه اندازی انواع سرور های بکاپ مانند Veeam Backup نیز جزو فعالیت های اکتیو شبکه های کامپیوتری محسوب می شود.

خدمات پسیو شبکه

منظور از خدمات پسیو، تمام فعالیت‌ها و خدمات در حوزه کابل کشی شبکه و فیبر نوری و همچنین راه‌اندازی اتاق های سرور است. هرگونه طراحی و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در جغرافیای مختلف و ارتباطات وایرلس نیز جز خدمات پسیو محسوب می‌شوند. همه فعالیت‌های مربوط به ترانکینگ شبکه و راه اندازی یو پی اس و دیگر خدمات مربوط به برق اضطراری و همچنین آرایش رک ها، فایروال ها، سرورها و تجهیزات آنها به خدمات پسیو شبکه مربوط می‌شود.

خدمات امنیت شبکه

از اصلی ترین ویژگی های دیگری که در حوزه خدمات و سرویس های شبکه مطرح است تامین امنیت شبکه است. منظور از تامین امنیت شبکه نصب و کانفیگ انواع فایروال و روتر در نقش فایروال به جهت جلوگیری از نفوذ غیر مجاز هکرها و افراد بدون صلاحدید به شبکه می باشد. حتی آنتی ویروس های تحت شبکه هم به جزو اجزای کلیدی در امنیت شبکه محسوب می شوند. بطور خلاصه امنیت شبکه یعنی بکارگیری انواع نرم افزار و سخت افزار جهت جلوگیری از ورود غیر مجاز به شبکه می باشد.

بزرگترین سوالی که در اینجا مطرح است این است که چرا مدیران کسب و کارها به واسطه شبکه‌های کامپیوتری که در کسب و کار خود راه اندازی کرده اند،  نیاز به خدمات و پشتیبانی شبکه دارند؟ چرا در کل خدمات و سرویس های شبکه نیاز است و باید آن را جدی گرفت؟

شما هر شبکه ای داشته باشید، لازم است بدانید که خدمات ، پشتیبانی و نگهداری  شبکه اساسی ترین نیاز آن شبکه پس از راه اندازی است. شما اگر بهترین و با کیفیت ترین شبکه کامپیوتری موجود در ایران را داشته باشید، اما خدمات، پشتیبانی ها و نگهداری های لازم را از آن نداشته باشید، احتمال موفقیت شما در کسب و کار کم خواهد بود. چرا که  با به وجود آمدن یک مشکل در شبکه تمام سیستم های شما مختل شده ، کارمندانتان بیکار و ممکن است اطلاعات شما از بین رود و از این رو لازم است که حتماً برای ارتقاء سطح کیفی خدمات و محصولات خود به ارتقاء شبکه مبادرت ورزید. یکی از اصلی ترین روشها برای ارتقا شبکه های کامپیوتری استفاده به موقع، مداوم و مستمر از خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری است.

کابل کشی شبکه و ترانکینگ

ما در شرکت رایمند برای خدمات حوزه شبکه، قرارداد پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که به اختصار قرارداد ITIM گفته می شود، تنظیم می‌کنیم و در سریع ترین زمان ممکن حتی بصورت On call با ارائه راهکارهای خلاقانه و پلان های متنوع خدمات  و سرویس های شبکه خود را به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می دهیم.

اگر شما بخواهید یک شبکه کامپیوتر راه‌اندازی کنید یا شبکه کامپیوتری فعلی خود را ارتقا و گسترش دهید توصیه می کنیم برای مدیریت و طراحی بهتر آن حتماً با متخصصین و کارشناسان رایمند تماس داشته باشید تا در ابتدا RFP شما را تهیه کرده و سپس اطلاعات لازم مانند LOS و LOM را در اختیار شما قرار دهند.

امروزه اغلب کسب و کارها به فکر راه اندازی شعب مختلف افتاده اند. اما اصلی ترین معضل و مشکل در این موضوع ، هماهنگی یا اتصال بین این شعب است. چرا که کارمندان عمدتاً از راه دور باید با همدیگر متصل باشند. راه اندازی شبکه خصوصی مجازی یا همان VPN سازمانی راه حلی بسیار مناسبی است که به عنوان یکی از خدمات و سرویس های شبکه در رایمند ارتباطات پیشنهاد می شود. از این رو ما برای کسانی که قصد دارند شعب مختلف در حوزه کسب و کار خود ایجاد کنند، راه اندازی شبکه مجازی توسط رایمند ارتباطات را پیشنهاد می کنیم.

خدمات و پشتیبانی شبکه چندین حوزه گسترده را شامل می شود :

از آنجایی که سرور به عنوان قلب شبکه کامپیوتری مطرح است، نصب و راه اندازی انواع سرورها با برندهای مختلف در رک یا حتی دیتاسنترها به عنوان یکی از اصلی ترین قسمت های خدمات و پشتیبانی شبکه محسوب می‌شود. اغلب کارشناسان اعتقاد دارند که اصلی‌ترین  محصول که حتماً باید در شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار بگیرد تا در صورت قطع برق نیز تمام امکانات برقرار باشد، یو پی اس است تا  بدون لحظه‌ای توقف، شبکه به کار خود ادامه دهد. نصب و خدمات مربوط به یو پی اس با توان های مختلف توسط رایمند ارتباطات صورت می پذیرد.

یو پی اس (UPS) چیست ؟

یک شبکه کامپیوتری همواره باید تجهیزات شبکه مختلفی داشته باشد. یکی دیگر از اصلی ترین موضوعات در حوزه پشتیبانی شبکه ، خرید رک مناسب و باکیفیت برای نصب تجهیزات شبکه می باشد. باید در نظر داشته باشید هرچقدر تجهیزات منظم و با استاندارد بیشتری نصب شوند امکان ارائه خدمات مطلوب تر بالا می رود.

شرکت ها در صورت امکان بایستی اتاقی را به عنوان اتاق سرور در نظر بگیرند. خدمات و پشتیبانی از شبکه در حوزه اتاق سرور عمدتاً به معنای طراحی و پیاده سازی همه امکانات و استاندارد هایی است که باید یک اتاق سرور داشته باشد. سیستم های سرمایشی، اطفاء حریق، مسیرهای مربوط به کابل اندازی و تابلو برق ها و غیره جزو خدمات اتاق سرور محسوب می‌شود.

تفاوت سرور HP و کیس
سرویس های ویپ

برای بهینه شدن خدمات پشتیبانی شبکه بهتر است سیستم های تلفنی ویپ راه اندازی کنید. این سیستم علاوه بر ارتباط تماس رایگان بین شعبات ،ضبط مکالمات ، شنود مکالمات ، ریز مکالمات را به ارمغان می آورد.

پیاده سازی سیستم های تلفنی تحت شبکه یا اصطلاح ویپ  با تمام دستگاه های جانبی آن ها یکی از اصلی ترین موضوعات در حوزه خدمات و پشتبانی از شبکه است. پس از آن نصب دوربین های مداربسته و انتقال داده های آنها تحت شبکه و دوربین های مداربسته آنالوگ می تواند موضوع بعدی در حوزه خدمات امنیتی شبکه مطرح شود.

یک شرکت مشاوره و خدمات در حوزه شبکه همواره باید به سریع ترین شکل ممکن مشکلات حوزه شبکه یک کسب و کار را که در حوزه پسیو و اکتیو باشد در کمترین زمان ممکن حل کند. راه اندازی سیستم های وایرلس یا بی سیم با استفاده از پیاده سازی اکسس پوینت ها نصب و خدمات فیبر نوری از جمله مسائلی است که در حوزه خدمات پشتیبانی شبکه و نگهداری آن مطرح می‌شود.

از اصلی‌ترین موضوعاتی که در هنگام طراحی و ایجاد و اجرای شبکه های کامپیوتری باید مورد بررسی قرار بگیرد، طراحی و آنالیز اولیه آن است. این کار عمدتاً باید توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه انجام بشود. چرا که باید یک شبکه کامپیوتر متناسب با امکانات و بودجه مشتری تعریف می شود.

کابل کشی شبکه و ترانکینگ
راهنمای خرید سرور HP

ما در رایمند ارتباطات نقش جهان با ارائه راهکارهای تخصصی و مشاوره در حوزه نصب و راه اندازی شبکه، آماده ارائه خدمات و پشتیبانی از شبکه هستیم. شما اگر نیاز به مشاوره در خصوص نصب و راه اندازی آنتی ویروس، سرور متناسب با سرویس و نیاز خود، شبکه های وایرلس و بیسیم، انواع تجهیزات شبکه و طراحی زیرساخت‌ها و مسائل امنیتی هستید می توانید با کارشناسان و متخصصین رایمند تماس حاصل فرمایید.

استفاده از برق اضطراری یو پی اس در شبکه، یکی  دیگر از اصلی‌ترین موضوعات در هنگام نصب و راه اندازی شبکه و به عنوان یکی از موضوعات مهم در حوزه خدمات و سرویس های شبکه مطرح است. همانطور که می‌دانید سرورها و تجهیزات مهم شبکه باید به صورت ۲۴ ساعته در حال کار باشند و در بعضی از مواقع حتی چند ثانیه اختلال در فعالیت آنها می توانند ضربات جبران ناپذیر را به خدمات مشتریان وارد سازد.

از این رو همواره متخصصین اعتقاد دارند که پس از نصب سرورها برای اینکه آنها همواره بتوانند خدمات خود را به مشتریان و کسب و کارهای مختلف ارائه دهند، یو پی اس و سرویس‌های برق اضطراری در شبکه باید تعبیه شده باشد. با استفاده از یو پی اس شما همواره می توانید از برق پایدار و ثابت و بدون هیچگونه تناوب ولتاژی برخوردار باشید. شما میتوانید برای خرید یو پی اس در شبکه به  فروشگاه اینترنتی رایمند ارتباطات مراجعه کنید و متناسب با نیاز خود و سخت افزارهایی که در کسب و کار خود استفاده می‌کنید  یو پی اس های خود را خریداری کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.