انتقال خط تلفن چیست؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از شرکت‌ها و نهادها معمولاً در هنگام جابه‌جایی محل کارشان با آن روبه‌رو هستند، انتقال خط تلفن است. برای بسیاری از شرکت‌ها امکان حفظ خط تلفن بسیار اهمیت دارد. ممکن است شرکت‌هایی وجود داشته باشند که اصل تجارت آن‌ها بر اساس شماره تلفن‌های آن‌ها استوارشده باشد. درنتیجه این مسئله برای آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود و اگر انتقال شماره تلفن به‌درستی صورت نگیرد، باعث می‌شود بخش زیادی از مشتریان خود را از دست بدهند.

در حال حاضر به دلیل رشد و پیشرفت تکنولوژی voip می‌توان به کمک شبکه به‌راحتی شرایط انتقال خطوط تلفن را فراهم کرد. با توجه به شرایطی که امروزه در فضای کسب‌وکار به وجود آمده است، اهمیت انتقال خط تلفن و دورکاری به‌خوبی مشخص می‌شود. دورکاری تلفنی در شرایط شیوع ویروس کرونا موردتوجه بسیاری از کارفرمایان قرارگرفته است و معمولاً به دنبال روش‌هایی هستند تا بتوانند از طریق انتقال خط تلفن و دورکاری، به فضای سابق کسب درآمد خود برگردند. در زیر به بررسی روش‌هایی می‌پردازیم که برای انتقال خط تلفن و دورکاری مورداستفاده قرار می‌گیرد

انواع خط تلفن

قبل از شروع توضیحات راجع به انواع روش‌های انتقال خط تلفن و دورکاری یا شماره تلفن‌ها لازم است تا حدودی با انواع شماره تلفن‌های شرکت مخابرات ایران یا شماره تلفن‌های هوشمندی که توسط شرکت‌های خصوصی مانند خطوط تلفن شرکت رسپینا یا همان خط تلفن نکسفون رسپینا، خطوط تلفن شرکت آسیاتک بانام آسیاتل، خطوط تلفن شرکت شاتل یا همان شاتل تالک و... آشنا شوید.

خطوط تلفن ارائه‌شده توسط شرکت‌ها به روش‌های زیر است :

analog

ممکن است شماره تلفن‌ها ۸ رقمی باشند که در این صورت به آن‌ها تلفن‌های عادی و آنالوگ گفته می‌شود.

digital

ممکن است شماره تلفن‌ها به‌صورت دیجیتال باشند که به‌صورت چهار یا پنج‌رقمی هستند.

internet

ممکن است شماره تلفن‌ها مبتنی بر اینترنت باشند که از آن دست می‌توان به سیپ ترانک ها یا سیپ فون ها اشاره کرد.

 

راه انتقال خط تلفن چیست؟

 

دورکاری چیست؟

دورکاری به معنای ایجاد یک ارتباط جدید بین مشتری و کار و کارمند و رئیس است، به این صورت که به‌جای اینکه کارمند در محل کار حاضر شود، در خانه می‌ماند و وظایف تعیین شده را در محیط خانه و به‌صورت دورکاری پشتیبانی آنلاین و یا به‌صورت دورکاری با کامپیوتر انجام می‌دهد. در شرایط حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامت افراد، انتقال خط تلفن و دورکاری بسیار موردتوجه قرارگرفته است و متقاضیان خاص خود را پیداکرده است. ارتباط مستقیمی بین انتقال خط تلفن و دورکاری وجود دارد.

مزایای دورکاری

check

ارائه ی خدمات در حوزه‌های جغرافیایی مختلف

check

فراهم شدن شرایط اشتغال زنان خانه دار و معلولان و افراد دارای شرایط خاص

check

کاهش ترافیک و آلودگی هوا

check

امکان استخدام افراد در نقاط مختلف جغرافیایی

check

تمرکز بر روی نتیجه کار

معایب دورکاری

uncorrect (2)

عدم نظارت کافی بر کارکنان

uncorrect (2)

فراهم کردن تجهیزات لازم برای دورکاری

uncorrect (2)

عدم وجود زیرساخت‌های فیزیکی و فرهنگی برای دورکاری

uncorrect (2)

منزوی شدن کارکنان

uncorrect (2)

ایجاد بی‌اعتمادی در فضای کاری

تجهیزات انتقال خط تلفن و دورکاری

1
ابتدا باید ازنظر ارتباط شبکه‌های کامپیوتری یک لینک ارتباطی بین دونقطه موردنظر برقرار شود.
2
برای انتقال خط تلفن به دو عدد گیت وی و یک خط اینترنت نیاز است. یک گیت وی در مبدأ نصب‌شده و گیت وی دیگری در مقصد نصب خواهد شد. برای این منظور باید از گیت وی های fxo و fxs استفاده نمود. گیت وی FXO مربوط به نقطه مبدأ است و گیت وی FXS مربوط به نقطه مقصد است. در این حالت بایستی سیم تلفن را به گیت وی FXO در مبدأ و گوشی تلفن را در مقصد به گیت وی FXS متصل کنید. در این حالت می‌توانید افراد در مبدأ هم با تلفن‌های موجود در مقصد ارتباط برقرار کنند و بلعکس هم افراد ساکن در مقصد با تلفن‌های موجود در مبدأ تماس بگیرند.

تجهیزات انتقال خط تلفن از طریق voip علاوه بر تجهیزات ذکرشده در بالا، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای دیگری نیز هستند که برای داشتن یک ارتباط مؤثرتر و باکیفیت‌تر در voip مورداستفاده قرار می‌گیرند.

 

هزینه انتقال خط تلفن ثابت

در مورد هزینه انتقال خط تلفن ثابت با توجه به انتخاب روش‌های انتقال خط تلفن و دورکاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

هزینه برقراری ارتباط بین نقاط

بخشی از هزینه‌های انتقال خط تلفن و دورکاری مربوط به هزینه برقراری ارتباط بین نقاط است که بین مبدأ و مقصد وجود دارد و باعث می‌شود این دونقطه به یکدیگر متصل شوند. این هزینه شامل خرید و راه‌اندازی لینک وایرلس، خرید سرویس اینترنت یا سرویس اینترانت است.


هزینه خرید دستگاه

بخش دیگر هزینه‌ای است که برای خرید دستگاه انتقال خط تلفن و دورکاری، خرید گیت وی FXO و خرید گیت وی FXS پرداخت می‌شود. گیت وی fxo و گیت وی fxs در نوع ۴ کانال، ۸ کانال، ۲۴ کانال و ۳۲ کانال است که نوع ۴ کانال آن می‌تواند چهار خط تلفن را انتقال دهد، ۸ کانالِ آن ۸ خط تلفن، ۲۴ کانالِ آن ۲۴ خط تلفن و ۳۲ کانالِ آن 32 خط تلفن را می‌تواند منتقل کند.


هزینه نصب و راه‌اندازی

بخش سوم دستمزد افرادی است که کار نصب و راه‌اندازی سرویس اینترنت، نصب و راه‌اندازی لینک وایرلس و در آخر هزینه کانفیگ گیت وی های ویپ را انجام می‌دهد. البته در نظر داشته باشید در صورت نبودن بستر پسیو شبکه هزینه‌های کابل‌کشی، داکت کشی و ترانکینگ به آن اضافه می‌شود.

 
قابل توجه مشتریان عزیز شرکت رایمند ارتباطات
به اطلاع میرساند به علت اختلال در خطوط تلفن مخابرات تا اطلاع ثانوی برای ارتباط با واحد فروش در بخش چت سایت (واقع در پایین سمت چپ ) ویا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید. 03132365672 - 09137891009 و 09129341003
به اطلاع میرساند به علت اختلال در خطوط تلفن مخابرات تا اطلاع ثانوی برای ارتباط با واحد فروش در بخش چت سایت (واقع در پایین سمت چپ ) ویا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید. 03132365672 - 09137891009 و 09129341003
قابل توجه مشتریان عزیز شرکت رایمند ارتباطات