تخفیفات شب یلدا هنوز امتیازی ثبت نشده

تخفیفات یلدایی

شب يلدا؛ طولانی ترین و تاریک ترین شب سال

 

یکی از سنت های کهن فارسی که در طول سال ها پابرجاست ، شب یلدا است. این جشن در بین خانواده های ایرانی بسیار مهم  و ایرانیان هر سال این سنت کهن را زنده نگه می دارند.

داستان شب یلدا

با نزدیک شدن به روزهای آخر سال ، درست است که هوا سردتر می شود ، اما درخشش خاصی بین ایرانیان وجود دارد ، زیرا قرار است در آخرین شب پاییز یک جشن عالی برگزار شود.

از آن زمان تاکنون ، در فرهنگ ایرانیان ، این شب سالهاست که جشن گرفته می شود. همه خانواده ها در خانه بزرگان جمع می شوند و میان وعده های خوشمزه و میوه های تازه را سرو می کنند. شاید در این روز ، بیش از هر زمان دیگری ، کتابهای شاهنامه و حافظ را بخوانیم ، اشعار حماسی شاهنامه را مرور کنیم ، یا از حافظ بخواهیم که  شانس خود را بگوید.

نکته قابل توجه در طولانی ترین شب سال این است که کلیه قومیت های ایران مانند فارس ، ترک ، کرد ، لار ، بلوچ و عرب شب یلدا را با شادی ، همراهی ، مهربانی ، دوستی و صداقت جشن می گیرند.

شب یلدا طرفدار فرهنگ و سنت های خوب ایرانی است: در کنار هم بودن ، داشتن امید به آینده ای روشن ، دعا کردن در کنار هم و خواندن و خواندن داستانهایی از گذشته که همه می توانند چراغ راه آینده فرزندان ما باشند.

تاریخچه شب یلدا

تاریخچه شب یلدا و جشن در این شب یک سنت باستانی است و پیروان میترائیسم هزاران سال پیش آن را در ایران برگزار می کردند. در این اعتقاد ، یلدا سالروز تولد خورشید و بعداً تولد میترا ، الهه خورشید است.

بسیاری بر این باورند که ریشه شب یلدا میراث مردم خزر است. گربه ها اولین آریایی ها هستند که وارد ایران می شوند. آنها افرادی با چشمان رنگی و موهای بلوند بودند که ابتدا در گیلان ساکن شدند و پس از مدتی به مناطق دیگر ایران مهاجرت کردند.

تخفیفات یو پی اس

چه مدت شب یلدا جشن گرفته شده است؟

این سنت شیرین ایرانی هر ساله با گرمای خاصی جشن گرفته می شود تا یک شب به یاد ماندنی را رقم بزنید. با قاطعیت نمی توان گفت که ابتدا جشن شب یلدا چگونه برگزار شد ، اما دلایل زیادی در مورد آن گفته شده است. در زمان های قدیم ایرانیان از طریق کشاورزی زندگی می کردند و با تغییر فصول ، نوع کار آنها نیز تغییر می کرد. ایرانیان باستان با این تجربه یاد گرفتند که وقتی شب اول زمستان فرا می رسد ، به طولانی ترین شب سال می رسیدیم و بعد از آن روزها طولانی تر می شوند.

به همین دلیل این شب شب تولد خورشید شمرده می شد. آنها معتقد بودند تاریکی نماد شر است و نور نمادی از خیر است. بنابراین در طولانی ترین شب سال ، جشن و شادی برای نابودی شیطان بود.

آنها شب یلدا یک میز بزرگ پر از میوه و آجیل را پخش می کردند و سعی می کردند تا صبح تا صبح نخوابند و شب را با گفتن داستانها بگذرانند. زیرا بعد از این شب روزها طولانی تر از گذشته خواهد بود ، این بدان معنی است که خورشید بر تاریکی پیروز شد. جالب است بدانید که رومیان باستان این شب را با تقلید از ایرانیان جشن می گرفتند و حتی برخی از آنها تصور می کردند که عیسی در شب یلدا به دنیا آمده است.

معنی شب یلدا

شب یلدا یکی از جشن های باستانی ایران است و آنقدر مهم است که حتی در شعر و ادبیات ایرانی نیز از آن یاد می شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید یلدا یک کلمه سوری به معنای تولد است و ال بیرونی آن را تولد خورشید می نامد.این شب به نام شب چله  نامیده می شود ، زیرا از زمستان تا ۱۰ بهمن به عنوان ۴۰ روز زمستان سرد در نظر گرفته می شود و چله نیز به معنای ۴۰ روز است.

چگونه ایرانی ها شب یلدا را جشن می گیرند؟

امروز ، سنت های شب یلدا هنوز مانند دوران باستان است و تغییر زیادی نمی بینیم. شب یلدا وعده های غذایی خوشمزه خود را دارد ، به این معنی که تصور کردن یلدا بدون انار یا هندوانه نیز غیرممکن است.

در هر یک از شهرهای ایران ، میز شب یلدا با میوه ها و غذاهای بیشتری تنظیم شده است که در آن منطقه وجود دارد. اما میوه های نمادین این شب انار و هندوانه است که همیشه در سفره های رنگارنگ هر شهر ایران نگهداری می شود.

همه ما می دانیم که هندوانه یک میوه تابستانی است ، بنابراین شاید تعجب کنید که چرا ما آن را در شب یلدا می خوریم. ایرانی معتقد است پس از خوردن هندوانه در این شب ، تحمل هوای سرد زمستان دیگر سخت نیست.

انار همچنین نمادی از خوشبختی و تغذیه است و با خوردن آن ، در شب اول زمستان انرژی تازه ای کسب می کنیم.

آجیل دیگر وعده های غذایی است که می تواند مهمانان را سرگرم کند و خوردن برخی از دسرهای ایرانی و شیرینی هایی مانند باسلوگ این جشن را برای ما بسیار جالب خواهد کرد.

در شب یلدا معمولاً مقداری غذای ایرانی مانند انار پولو (انار با برنج) ، سبزی پولو باماهی (برنج با سبزیجات و ماهی) و زرشک پولو (برنج با زرشک) برای شام برای این جشن کاملتر می کنیم.

یکی از جذاب ترین قسمت های شب یلدا که اکنون به فراموشی سپرده شده ، نوعی شعر و داستان گویی است. این سنت در بسیاری از شب ها از جمله یلدا برگزار شد که در طی آن افراد سالخورده برای دیگران داستان و روایت تعریف می کردند و یا شعر می خواندند. آنها همچنین داستانهای واقعی زندگی خود را روایت کردند و تجربیات خود را ارائه دادند.

از این رو مجموعه رایمند ارتباطات به همین مناسبت بر روی اجناس خود همانند یوپی اس ، سرور های HP و گیت وی ویپ به ویژه برای شما همکاران عزیز تخفیفاتی در نظر گرفته است.

با توجه به تغییرات نرخ ارز برای اطلاع دقیق از لیست قیمت ها لطفا قبل از خرید باکارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 

موبایل اصفهان : ۰۹۱۳۷۸۹۱۰۰۹

موبایل تهران :۰۹۱۲۹۳۴۱۰۰۳

دفتر اصفهان : ۰۳۱۳۱۱۱۲

دفتر تهران :۰۲۱۲۲۷۳۵۹۴

 

ردیف نام محصول  قیمت یوزر (ریال) قیمت همکار (ریال)
۱ گیت وی ۸ پورت FXO اپن وکس- open vox IAG808 ۳۲,۰۰۰,۰۰۰  تماس بگیرید
۲  گیت وی ۸ پورت FXS اپن وکس-open vox IAG880 ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تماس بگیرید
۳  کارت ایوان با اکوکنسلراپن وکس-DGW-I1 ۳۹,۰۰۰,۰۰۰ تماس بگیرید
۴  کارت ایوان بدون اکوکنسلر اپن وکس-DGW-I1 ۳۴,۰۰۰,۰۰۰ تماس بگیرید
۵ گیت وی ایوان تک پورت اپن وکس ۵۷,۵۰۰,۰۰۰ تماس بگیرید

 

 

ردیف نام محصول مشخصات محصول قیمت (ریال)
۱ MERCURY-285iS یو پی اس ۸۰۰ وات لاین- اینتراکتیو-باتری داخلی-تکام ۱۳,۹۰۰,۰۰۰
۲ MERCURY-2150iS یو پی اس ۱۵۰۰ وات لاین- اینتراکتیو-باتری داخلی-تکام ۲۴,۱۰۰,۰۰۰
۳ MARS-610 یو پی اس ۱۰۰۰ وات لاین- اینتراکتیو-تکام ۲۷,۰۰۰,۰۰۰
۴ MARS-620 یو پی اس ۲۰۰۰ وات لاین- اینتراکتیو-تکام ۴۱,۰۰۰,۰۰۰
۵ MARS-630 یو پی اس ۳۰۰۰وات لاین- اینتراکتیو-تکام ۵۵,۰۰۰,۰۰۰
۶ VENUS-400 یو پی اس ۴۰۰۰ وات لاین- اینتراکتیو-تکام ۷۲,۱۰۰,۰۰۰
۷ VENUS-700 یو پی اس ۷۰۰۰ وات لاین- اینتراکتیو-تکام ۱۴۳,۰۰۰,۰۰۰
۸ JUPITER-901PRO یو پی اس ۱۰۰۰ وات- آنلاین-تکام ۳۸,۰۰۰,۰۰۰
۹ JUPITER-901PRO-S یو پی اس ۱۰۰۰ وات- آنلاین- باتری داخلی-تکام ۳۹,۲۰۰,۰۰۰
۱۰ JUPITER-902PRO یو پی اس ۲۰۰۰ وات- آنلاین-تکام ۵۹,۹۰۰,۰۰۰
۱۱ JUPITER-902PRO-S یو پی اس ۲۰۰۰وات- آنلاین- باتری داخلی-تکام ۷۰,۷۰۰,۰۰۰
۱۲ JUPITER-903PRO یو پی اس ۳۰۰۰وات- آنلاین-تکام ۶۷,۱۰۰,۰۰۰
۱۳ JUPITER-903PRO-S یو پی اس ۳۰۰۰وات- آنلاین- باتری داخلی-تکام ۷۶,۲۰۰,۰۰۰
۱۴ TITAN-901PRO-R یو پی اس ۱۰۰۰ وات- آنلاین- رکمونت-تکام ۴۳,۵۰۰,۰۰۰
۱۵ TITAN-901PRO-RS یو پی اس ۱۰۰۰ وات- آنلاین- رکمونت- باتری داخلی-تکام ۵۰,۸۰۰,۰۰۰
۱۶ TITAN-902PRO-R یو پی اس ۲۰۰۰ وات- آنلاین- رکمونت-تکام ۶۷,۱۰۰,۰۰۰
۱۷ TITAN-902PRO-RS یو پی اس ۲۰۰۰ وات- آنلاین- رکمونت- باتری داخلی-تکام ۷۶,۲۰۰,۰۰۰
۱۸ TITAN-903PRO-R یو پی اس ۳۰۰۰ وات- آنلاین- رکمونت-تکام ۷۲,۶۰۰,۰۰۰
۱۹ TITAN-903PRO-RS یو پی اس ۳۰۰۰ وات- آنلاین- رکمونت- باتری داخلی-تکام ۸۷,۱۰۰,۰۰۰

 

 

 

 

لطفا امتیاز دهید

اشتراک گذاری در

دیدگاه ها بسته شده است